Vrtec Idrija » OBOGATITVENE DEJAVNOSTI » Zborčki » zborček Škratki

zborček Škratki

Glasba je bogato področje, ki krepi razvoj otrok. Najbolj se njena vloga kaže na čustvenem področju, prav tako je močno sredstvo pri socialnem razvoju otrok. Ob prepevanju se otroci naravno igrajo z besedami v ritmičnem in melodičnem smislu, širijo besednjak in razvijajo razumevanje novih pojmov.

Zborček Škratki obiskujejo otroci, ki imajo radi glasbo. Otroci uživajo v prepevanju znanih in novih pesmi. Spoznavajo različne male ritmične in improvizirane inštrumente, uživajo v igranju, barvitosti zvokov in raznolikosti ritmov, ki jih izvabijo iz njih. Veselijo se  glasbeno- didaktičnih iger.

Mali pevci z zborovodkinjama Romano In Majo se dobijo enkrat tedensko na vajah, kjer glasbeno ustvarjajo, se učijo, sproščajo, uživajo, veselijo in družijo s prijatelji, ki jih povezuje ljubezen do glasbe. Prav ljubezen do glasbe in iskrice v očeh malih nadobudnežev nam dajejo potrebno energijo, da pripravljamo različne nastope in z njimi razveselimo naše poslušalce.

zborcek-2

skratki