Vrtec Idrija » PROJEKTI » Pomahajmo v svet

Pomahajmo v svet

blagovna_znamka_say_hello

POMAHAJMO V SVET

Mednarodni projekt pod okriljem zavoda Fini Radeče - delo za mlade, poteka v našem vrtcu tretje leto. Namenjen je spoznavanju kultur, običajev in načina življenja. Otroci bodo preko video omrežja vrstnikom v vrtcu s katerim bodo sodelovali lahko pokazali kako se igrajo, kakšne pesmi pojejo, v kakšnem okolju živijo, kakšno hrano jedo, kakšen jezik govorijo, itd. Projekt poteka v šestih korakih. Zajema vsebine, ki so razdeljene na pet prstov in zaključni del – dlan. Vsak prst predstavlja določeno vsebino, ki temelji na zastavljenih ciljih in sicer: palec – To sem jaz, kazalec – Jaz in moja družina, sredinec – Jaz in moj vrtec, prstanec – Jaz in moje mesto in mezinec – Jaz in moja država.

Javljanje preko video omrežja

Slika: Javljanje preko video omrežja

V letošnjem letu smo si zadali, da bi sodelovali z vrtcem, katerega bi lahko tekom projekta tudi obiskali.

Z vključitvijo v projekt "Pomahajmo v svet" bomo pridobili:

• oblikovanje narodne in državljanske zavesti,
  • zavedanje, da smo ljudje različni, da je potrebno upoštevati tudi interese in potrebe drugih,
  • vplivanje na pozitivno predstavo o sebi, občutek lastne vrednosti in dostojanstva,
  • razvijanje strpnosti med otroki, vzgoja za mir in nenasilno reševanje sporov,
  • neposredno vzpostavljanje stikov  in povezovanje z drugimi vrtci oz. šolami po tujini,
  • zavedanje, da so nekateri dnevi v letu posebno pomembni  v okolju, v državi,
  • razvijanje spretnosti sodelovanja, komunikacije, učenje tujih jezikov,
  • povezovanje strokovnih timov,
  • seznanjanje otrok s prvo varno uporabo računalnika,
  • razvijanje inovativnosti, ustvarjalnosti, uporabe pridobljenih informacij in znanj.

Z izvajanjem programa projekta »Pomahajmo v svet« si bomo pridobili časten naziv »Strpen vrtec«, s tem bomo pokazali, da otroke učimo strpnosti in razumevanja drugačnosti v vseh oblikah.

HIMNA projekta Pomahajmo v svet

Pomahajmo v svet, pa pa,

palec, to sem jaz,

kazalec je moja družina,

sredinec to je moj vrtec,

prstanec moje mesto,

mezinec je moja država.

Pet prstov je ena dlan,

ena dlan,

ko stisnemo si dlani prijateljstvo poveže nas,

pet prstov nas združilo je.

pomahajmo-v-svet

Več o projektu si lahko preberete na spletni strani: http://www.sayhellototheworld.eu/si

Viri:

- Pomahajmo v svet (http://www.sayhellototheworld.eu/si)