Vrtec Idrija » PROJEKTI » Turizem in vrtec

Turizem in vrtec

turizem

TURIZEM IN VRTEC

Vseslovensko gibanje Turizem in vrtec - Z igro do prvih turističnih korakov deluje pod okriljem Turistične zveze Slovenije. V šolskem letu 2018/19 je rdeča nit projekta TURISTIČNI SPOMINEK MOJEGA KRAJA. Osnovni motiv kulturnega turizma je zavestno in aktivno spoznavati in doživljati kulturno dediščino določenega kraja.

Projekt je namenjen otrokom starim tri leta ali več. Zasnovan je tako, da otroci dejavno sodelujejo in raziskujejo. Vodilo, ki nas bo spremljalo bo vprašanje: »Kaj bo otrok ob tem novega doživel, spoznal, naredil, pridobil?«

Otroci bodo v projektu sodelovali in raziskovali turistične spominke v povezavi z našim krajem. Povezovali se bodo s kulturnimi ustanovami v kraju Idrija.

turizem in vrtec

Slika: Obisk Antonijevega rova v lanskem šolskem letu

Tekom poteka projekta se bomo predstavili širši javnosti (članek v Idrijskih novicah, razstava v vitrini …). Projekt bomo dokumentirali v obliki foto kronike in se ob koncu predstavili s plakatom na razstavi, ki jo bo organizirala Turistična zveza Slovenije.