Vrtec Idrija » PROJEKTI » Turizem in vrtec

Turizem in vrtec

TURIZEM IN VRTEC

Vseslovensko gibanje Turizem in vrtec - Z igro do prvih turističnih korakov deluje pod okriljem Turistične zveze Slovenije. V šolskem letu 2019/20 je rdeča nit projekta FESTIVAL NAJ BO.

V okviru projekta bo v Vrtcu Idrija potekalo več dogodkov, v mesecu novembru bo v enoti Prelovčeva FESTIVAL SLOVENSKE DOMAČE HRANE. V mesecu maju načrtujemo FESTIVAL IGER V POZABI.

Projekt je namenjen otrokom starim tri leta ali več. Zasnovan je tako, da otroci dejavno sodelujejo in raziskujejo. Vodilo, ki nas bo spremljalo bo vprašanje: »Kaj bo otrok ob tem novega doživel, spoznal, naredil, pridobil?«

Razstava v vitrini na Mestnem trgu

Slika: Razstava v vitrini na Mestnem trgu

Tekom poteka projekta se širši javnosti tudi predstavljamo (članek v Idrijskih novicah, organizacija festivalov …). Projekt bomo dokumentirali v obliki foto kronike.

V šol. letu 2018/19 smo se širši javnosti predstavili s plakatom - povezava