• Pravljično-lutkovne dejavnosti

Vrtec Idrija » OBOGATITVENE DEJAVNOSTI » Pravljično-lutkovne dejavnosti

Pravljično-lutkovne dejavnosti

PRAVLJIČNO LUTKOVNE DEJAVNOSTI

Pravljično lutkovne dejavnosti so namenjene otrokom starim od 4-6 let, za katere starši menite, da izkazujejo posebno veselje do govorjene besede in umetniškega izražanja. Potekajo enkrat tedensko pod vodstvom Damjane Žonta. Temeljijo na razvijanju domišljijske sposobnosti ter sposobnosti poustvarjanja pravljičnega sveta (poslušanje, pripovedovanje, sodelovanje pri izdelavi lutk, scene, petje, igranje na instrumente, …). Ker pa smo v preteklih dveh letih veliko časa posvetili in namenili predvsem dramskemu izražanju pa bomo v letošnjem šolskem letu čas, ko se bomo srečevali namenili likovnemu izražanju. Otroci bodo izdelovali lutke, knjige, ... in še marsikaj. Cilj je otrokom približati likovno izražanje na njim zanimiv in atraktiven način. Upoštevane bodo tudi njihove želje in predlogi. Spoznavali bodo različne tehnike, si zamišljali svoje lutke – jim dodali tudi glasove, na voljo bodo imeli različne materiale za ustvarjanje. Vsekakor pa ne bomo pozabili na pravljice, saj lahko tudi ob izdelovanju izdelkov poslušamo pravljice.