Vrtec Idrija » OBOGATITVENE DEJAVNOSTI » Gibalne urice

Gibalne urice

GIBALNE URICE (koordinatorka Ivanka Pivk)

V šolskem letu 2019/2020 bodo gibalne urice potekale v večnamenskem prostoru vrtca Črni Vrh nad Idrijo pod vodstvom Ivanke Pivk in Mateje Rupnik. Namenjene so otrokom, starim od 4 do 5 let. Potekale bodo od meseca oktobra do meseca maja, po eno šolsko uro.

Z vadbo, ki poteka preko igre, otroci razvijajo motorične sposobnosti, spoznavajo pomen sodelovanja in timskega dela. Otrok z gibanjem zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj telo zmore. Ob razvijajočih se spretnostih in sposobnostih  doživlja veselje ter si pridobiva samozavest. Poleg tega preko različnih gibalnih iger razvijajo ustvarjalnost med iskanjem rešitve za dosego ciljev različnih nalog. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, sproščenosti ter na splošno dobrega počutja.

Gibalne dejavnosti pripomorejo k celostnem razvoju otrok. Sestavljene so iz:

-Uvodnega dela, ki je namenjen ogrevanju, to so različne elementarne igre in raztezanju s pripomočki ali brez. Pri izvajanju elementarnih iger bomo posebno pozornost namenili igram, ki so se jih nekoč igrali naši dedki in babice.

-Glavnega dela, ki je namenjen razvijanju različnih spretnosti (poligoni, vadbene postaje, štafetne igre…)

-Zaključnega dela, ki je namenjen ohlajanju in umiritvi otrok.

Vpisnico dobite tukaj.