Vrtec Idrija » ENOTE » SPODNJA IDRIJA » GALERIJA » Arhiv 2016/17 » Teden kulture

Teden kulture

V tednu kulture (7. 2 do 10.2. 2017) in kasneje se je v naši enoti dogajalo veliko zanimivega, zabavnega, kulturnega,…. Učenke bralnega krožka iz Osnovne šole Spodnja Idrija so otrokom v igralnicah prebrale pravljice za prijeten počitek. Tri starejše skupine so si ogledale videoposnetek  o tihotapki Melhiorci, ki nam ga je podaril Mestni muzej Idrija. Skupina Kanomljskih punc in fanta nam je zaigrala in zapela narodne pesmi ob spremljavi domačih inštrumentov in harmonike. K igranju so povabili tudi otroke. Ker so nas zasrbele pete, smo tudi zaplesali. Otroci iz skupine »Medvedki« so zaigrali igrico: Mojca Pokrajculja ; otroci iz skupine »Petelinčki« pa igrico Kako so hodile živali k babici Zimi po toplo obleko.