Vrtec Idrija » ENOTE » SPODNJA IDRIJA » GALERIJA » Arhiv 2017/18 » NAJMANJŠI SPOZNAVAJO NAJMANJŠE SLOVENSKE PIRAMIDE

NAJMANJŠI SPOZNAVAJO NAJMANJŠE SLOVENSKE PIRAMIDE

Spodnja Idrija, 28. 9. 2017

Konec septembra smo povabili otroke, starše in sorodnike na ogled kako so v bližnji okolici uporabljali vodo za transport med letom 1813 in 1912. Čeprav so klavže v naši okolici, so dokaj nepoznane. Da bi o njih izvedeli več, smo medse povabili predsednico Turističnega društva Kanomlja, gospo Danico Markič. Zbirno mesto je bilo pri bližnji kmetiji z domačim imenom Pr'Rvenu od koder smo se peš, po gozdni poti podali do najmanjših slovenskih piramid. Pot se vije po ozki soteski potoka Klavžarice imenovan tudi Ovčjaški potok. Od tod izvira tudi drugo poimenovanje Kanomeljskih klavž, torej Ovčjaške klavže. Ob družbi vrstnikov so otroci z veseljem prestopali kamenje in veje. Opazovali smo čudovite barve jeseni, na jasi so nas presenetile najrazličnejše vrste gob. Popoldne se je zaključevalo in po dolini Klavžarice je zapihala hladna sapica. Ob povratku smo si ogledali še informativno tablo, kjer so fotografije, ko so klavže še delovale.