Vrtec Idrija » ENOTE » ARKOVA » GALERIJA » Praznični december

Praznični december

V želji, da bi bil praznični mesec prijeten in vesel smo tudi naš vrtec polepšali ter  ga praznično okrasili. Letos smo ga krasili 7.12.2017 v dopoldanskem času skupaj z otroki.  Našo novoletno jelko smo okrasili z izdelki, ki so jih otroci izdelali doma skupaj s starši.  Poleg novoletne jelke pa smo v avli pričarali tudi čarobni gozdiček. Prav lepo se zahvaljujemo vsem za sodelovanje pri krasitvi vrtca.

Ob naši lepo okrašeni novoletni jelki pa smo se ta mesec še velikokrat zbrali ter peli pesmi o Zimi in Dedku mraz.
Oddelek v osnovni šoli je v začetku decembra imel novoletne delavnice skupaj s starši. V dopoldanskem času so otroci likovno ustvarjali in krasili igralnico. Na prireditvah pa so se družili z otroki iz enote Arkova.

V ponedeljek, 11. decembra 2017 so nas obiskale dijakinje Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina ter nas razveselile z avtorsko predstavo Kaj je to?

V torek, 12. decembra 2017 pa  nas je z obiskom razveselila gledališka skupina učencev Osnovne Šole Idrija in nam zaigrala predstavo Jaz sem najmočnejši.

V ponedeljek, 18.12.2017 smo se skupaj s starši in otroki odpravili na nočni pohod z lučkami. Zbrali smo se na parkirišču pred šolo. Od tam smo se odpravili na Smukov grič, kjer smo zapeli pesmice o zimi in snežaku. Pot nas je vodila na Mestni trg Idrija, kjer smo skupaj zarajali in zapeli okrog smrečice ter se okrepčali s toplim čajem in piškoti.

V torek, 19.12.2017 smo v naš vrtec povabili ansambel Blisk. Predstavili so nam inštrumente ter nam glasbeno obarvali dopoldne z narodno zabavno glasbo. Vsem članom ansambla Blisk se prav lepo zahvaljujemo za prijeten obisk.

V četrtek, 21.12.2017 nas je obiskal otroški zborček Škratki. Razveselili so nas s pesmicami o zimi in snegu.

Želimo vam srečno in zdravo Novo leto.