Vrtec Idrija » ENOTE » ARKOVA » GALERIJA » Teden kulture

Teden kulture

Kultura je vse okoli nas. Opazna je v utrinkih našega vsakdana v vrtcu.

Teden kulture smo v vrtcu Idrija, enota Arkova obeležili z različnimi dejavnostmi. Kot uvod smo starejše skupine preko knjig spoznavale dr. Franceta Prešerna. Seznanili smo se s pravljico Povodni mož. Otroci iz skupine Žabice so se preizkusili kot umetniki in dorisovali portret znanega pesnika. Otroci iz skupine Medvedki so pripravili dramatizacijo Rokavička. Obiskal nas je tudi g. Karol Žgavec in nam prikazal obrt pletenja košev, košar. V avli vrtca so nas obiskali mamica Živa Carusso, David Tončič in Mira Treven in nam pripravili predstavo o deklici Amaliji, ki si je želela kužka. Otroci iz skupine Smrkci so v tednu kulture obiskali tudi Mestno knjižnico in knjižnico v OŠ Idrija, kjer so jim predstavili nove, zanimive vsebine. Skupinam iz enote Prelovčeva in Spodnja Idrija pa so predstavili dramatizacijo Sneguljčica.