Vrtec Idrija » ENOTE » PRELOVČEVA » GALERIJA » Šolsko leto 2017/18 » Kamišibaj

Kamišibaj

V sredo (28.2.2018) nas je obiskala vzgojiteljica Branka Hladni in nam na poseben način pripovedovala zgodbe. Povedala nam je kaj kamišibaj sploh je:

(jap. kami: papir, šibaj: gledališče) je edinstvena oblika pripovedovanja zgodb ob slikah. Slike (ilustracije) so vložene v lesen oder, imenovan butaj. Pripovedovalec (kamišibajkar) ob pripovedovanju menja slike, ki prikazujejo dogajanje v zgodbi.

Nekoč se je kamišibajkar pripeljal s kolesom. Na prtljažniku je imel pritrjen lesen oder, pod katerim so bili predali za sladkarije. Na svoj prihod je  opozoril z udarjanjem dveh paličic drugo ob drugo.

Kmalu se je okrog njega zbrala množica otrok in krajanov. Za drobiž so si kupili sladkarijo in ogled predstave.

Žal Branka s seboj ni imela sladkarij, imela pa je pravljice z bogato vsebino.
Najlepše se ji zahvaljujemo za obisk.