Vrtec Idrija » ENOTE » SPODNJA IDRIJA » GALERIJA » Arhiv 2017/18 » Zaključek šolskega leta

Zaključek šolskega leta

V četrtek, 7.6.2018, smo se vsi, ki se ne ustrašimo dežnih kapelj in blata odpravili na raziskovanje narave vzdolž reke Idrijce. Ob poti sta nas pričakala lovca Rok in Radoš, ki sta nam pripravila naloge preko katerih so otroci spoznavali lastnosti živali in njihove aktivnosti z uporabo vseh čutil (tipanje kožuhov, dlake, rogovja, zob, obglodanega kosa lesa, pozorno opazovanje sledi, gledanje skozi daljnogled, opazovanje paglavcev, poslušanje šumenja vode, piščalke, ptičjega petja, roga, okušanje jagod, vonjanje bezga...).

Da bomo v prihodnje še lažje prepoznali sledi različnih živali sta nam lovca podarila knjižice, pobarvanke z motivi živali in knjigo s pravljico. Kljub blatnim čevljem, umazanim in mokrim oblačilom, smo preživeli čudovito popoldne in se vrnili polni novih izkušenj in novega znanja.

Zahvaljujemo se obema lovcema,ki sta se zelo potrudila in nam obogatila naše druženje.