Vrtec Idrija » OBOGATITVENE DEJAVNOSTI » Zborčki » zborček "Prfarski štruklci", enota Spodnja Idrija

zborček \"Prfarski štruklci\", enota Spodnja Idrija

Otroški pevski zbor »Prfarski štruklci« v enoti Spodnja Idrija sestavljajo nadobudni pevci drugega starostnega obdobja z zunanjo strokovno sodelavko in mentorico Elizabeto Lampe in vzgojiteljico Bojano Jeram. Pevske vaje imamo enkrat tedensko.

Otroci s pripevanjem in petjem razvijajo glasbene sposobnosti in spretnosti, kar pripomore k razvoju melodičnega in ritmičnega posluha in prenašanju pevskih izkušenj tudi na druga področja otrokovega razvoja. Glavni namen naših vaj je, da ob petju, plesno- gibalnih igrah in poslušanju glasbe uživamo, se zabavamo in sprostimo. Skozi različne dejavnosti in vsebine spoznavamo nove pesmi primerne letnemu času, aktualni tematiki ali zgolj všečne otrokom,  jih bogatimo z ritmičnim izrekom, malimi inštrumenti,  plesom in gibom. Petje ponavadi spremlja Elizabeta s električno klaviaturo ali Bojana s kitaro. Ob vsem tem se kot pevska skupina spoznavamo, krepimo vezi med udeleženci in se samozavestno predstavimo na različnih prireditvah.

Kako okusni so prfarski štruklci pa smo imeli moč okusiti na zadnjih pevskih vajah. Mmmmmmmm, kako so bili okusni.