Vrtec Idrija » OBOGATITVENE DEJAVNOSTI » Zborčki » Zborček "Prfarski štruklci"

Zborček \"Prfarski štruklci\"

OTROŠKI PEVSKI ZBORČEK »PRFARSKI ŠTRUKLCI«

Otroški pevski zbor »Prfarski štruklci« v Vrtcu Idrija enoti Spodnja Idrija bodo sestavljali pevci drugega starostnega obdobja. Vodila ga bo strokovna delavka Bojana Jeram s pomočjo zunanje sodelavke Elizabete Lampe. S pevskimi vajami bomo začeli po jesenskih počitnicah, sredo 6. 11. 2019 od 14. 45- 15.30 ure.

Petje in pripevanje pozitivno vpliva na umske in telesne sposobnosti, uči otroka glasnosti in tišine, uči ga ritma, smeri zvoka , melodije in drugih glasbenih zakonitosti.

Glavni namen naših vaj bo, da bomo ob petju, plesno- gibalnih igrah in poslušanju glasbe uživali, se zabavali in sprostili. Skozi različne dejavnosti in vsebine, ki se bodo povezovale tudi z našo prioritetno temo »IGRE V POZABI«  bomo spoznavali nove pesmi primerne letnemu času, aktualni tematiki ali pa bodo zgolj všečne otrokom. Pesmi bomo bogatili z ritmičnim izrekom, plesom, gibom in  malimi inštrumenti, ki jih bomo izdelali sami. Priložnostno se bomo seznanjali tudi z inštrumenti iz preteklosti, kot recimo čas, ko sta bili lahko čineli za ritem in glas tudi dve pokrovki za lonec ipd…

Otroško petje bo spremljala Elizabeta z električno klaviaturo ali Bojana s kitaro. Ob vsem tem se bomo kot pevska skupina spoznavali,  krepili vezi med udeleženci in se samozavestno predstavili na različnih prireditvah.