Vrtec Idrija » OBOGATITVENE DEJAVNOSTI » Plesno-gibalne urice

Plesno-gibalne urice

PLESNO – GIBALNE URICE

Koordinatorka: Majda Bizjak

Plesne-gibalne urice sonamenjene vsem malim nagajivčkom od tretjega leta dalje. Naša plesno-gibalna urica je odlična zabava in rekreacija za malčke, ki so se pri tej starosti sposobni vključiti v družbo brez staršev. Zanje smo pripravili prav poseben program, kjer malčki na uricah preko enostavnih plesno-gibalnih igric spoznavajo najbolj osnovne in enostavne plesne korake. Na vsaki plesni urici se preselijo v pravljični svet, spoznavajo različne ritme in oblike gibanja (v krogu, kolonah, vrstah, parih,...), ples, glasba, veselje in smeh so naše vodilo za dobro voljo.

Preko različnih gibalnih vzorcev razvijamo otrokove motorične sposobnosti kot so koordinacija, gibljivost, moč, eksplozivnost,... prav tako pa skrbimo za otrokov socialni razvoj. Na naših uricah spodbujamo otrokovo domišljijo in se preselimo v čudovit pravljični svet.